Objavljeno: 02. 07. 2024 - 3:09

AMADRIA PARK CAMPING ŠIBENIK bio je domaćin 24. ADRIA CAMPING RALLY-ja koji se održavao od 23.-30. lipnja 2024. godine. Ove godine Adria Camping Rally održavao se pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta, te pod patronatom svjetske kamperske organizacije F. I. C. C.

Međunarodnom susretu nazočilo je više od 120 posada iz 11 zemalja: Bosna i Hercegovina, Češka, Estonija, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Srbija i Ukrajina. Sveukupno više od 320 sudionika. Svečanom otvorenju nazočio je i gospodin Joao Alves Pereira, predsjednik F.I.C.C.-a. Uz njega su se svim sudionicima obratili i direktor kampa Marin Morić te predsjednik UKH Hrvoje Horvat.

Udruga kampista uručila je priznanja AMADRIA PARK CAMPING ŠIBENIK (za organizaciju), F.I.C.C. (za pokroviteljstvo), MINISTARSTVO TURIZMA (za pokroviteljstvo), MHKK (za najbrojniju ekipu). Uručena su i priznanja JANOS ABAHAZI iz Mađarske kao najstariji sudionik, tromjesečni JONA SERDARUŠIĆ iz Hrvatske kao najmlađi sudionik, prvoprijavljeni na događaj OLDRICH MOUČKA iz Češke, te IMRE LEPASTE iz Estonije za najudaljeniju posadu koja je sudjelovala (2.400 km),

Spomenuti ćemo i da je Udruga kampista Hrvatske dobila plaketu F.I.C.C-a za promicanje kampiranja i organizaciju ovog događaja, a PZM je povoom svoje 50-te godišnjice također dodijelio plaketu UKH za dugogodišnju suradnju.

Sudionike rallyja poslužilo je i lijepo vrijeme te su mnogi uživali u svojim klupskim druženjima, a naravno da je bilo i međunarodnih druženja. Održano je nekoliko izleta za koje su se pobrinuli domaćini.

Zahvaliti ćemo se i Eriki i Slobodanu Proroković koji su bili službeni prevoditelji mađarskog jezika.

Posebna zahvala ide svim djelatnicima kampa - od gospodina Ante (šefa recepcije), gospođe Ivanke (prodaje), voditelja restorana gospodina Šime i šefa kuhinje Stipe sa svim njihovim djelatnicima.

Za sve one koji nisu bili - sljedeća prilika pruža se nagodinu na jubilarnom 25. Adria Camping Rallyju koji će se održati u Amadria Park Camping Trogiru od 22.-29. lipnja 2025. godine

AKTUALNO - Novosti - Sve