Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 20 svi 2024 23:14.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 86 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 stu 2014 18:37 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ma te kampere već mjerim dosti dugo....pa sam bio na sajmu u Ljubljani lani pa mjerkao i snimao..(pa na rit od komfora u modernim kampicama - ko da si u luksuznoj jahti) ..makar je tamo bilo koliko toliko izbora...mislim da cu iznajmit ovog fiata na vikend sa njuskala da procijenim operativu pa ako nam se svidi auto je ionako na prodaju...a za 20 ak godina staro vozilo ne mores ocekivat momka punog erekcije...generalna motora je prvi izdatak...

poslije postanja sam razmišljao o smjestaju elemanata i u čemu je razlika između kampera i kombija i skužio da je upravo u širini i smještaju kreveta uzdužno/popreko gdje na razlici duljine dobijas smjestaj za sanitarni čvor ako ga tak mogu zvat a dopunska 2 kreveta se dobiju iznad vozackog/suvozačkog sjedista kojeg kombiji nemaju za razliku od kampera...
. U Slapicu sam gledao posve obican kombi sa daskom i madracem odostraga bez kuhinje i icega....ali on koristi kamp...a i onaj Fiorino u njuškalu otvara dosti operetivnog prostora....

Moram rec da sada u Adria 310 koristimo 3 kreveta a onaj 4-ti spava na podu na spužvi tj sada je dobio nesto vise komfora tj. onaj madrac na napuhavanje koji je odlican za satorase....inace se baca kocka tko ce na podu....

ja sam 172 a žena 165 + dvoje djece pa sada razmisljam da li bi to stalo u T4 popreko....ako je tovarni prostor sirok 18o cm tada nema problema jer idu odostraga dva dupla kreveta na kat i sanitarac do njih a na ostatak kuhalo i friž ....samo ako ima netko da mi da dimenzije bi bilo odlicno

Bajki puno hvala jer i ja mislim da je fiatov motor bolji od PSA. kolega ga ima u kampanjoli a drugi u jumperu pa cu se raspitat za detalje....

Mislim da bih se za ovu moju kombinaciju ipak tribalo drzat prerade iz kombija....manje si uočljiv....premada je kamper...ono, srce na mjestu...

Daj molim te istrle izmjeri širinu unutrašnjeg prostora da vidimo da li mogu dobit tih 60 cm ako krevete ubacim popreko...


Vrh
   
PostPostano: 24 stu 2014 20:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Kod ovog fiata (a i kod ostalih) meni smeta što je širi i višlji od kombija pa samim time mu se smanjuje iskoristivost u gradovima i u gužvama što mi je jako bitno kod kampera. Tu je još dodatni minus veliki zadnji prevjes.

Kod kombija tipa T4 i T5 ti je problem što se oni u gornjem dijelu dosta sužavaju tako da su oni daleko od korisnih 180 cm širine. Jedino se Fiat i PSA gore ne sužavaju.


Vrh
   
PostPostano: 24 stu 2014 23:01 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Imas pravo za operativu je stvarno kombi bolji, evo VW t5 kratki dimenzija unutrašnjosti (163 cm) i evo nekih linkova i planova smjestaja tako da mi se ovaj VW dopada jer je LWB tj produženi pa ima dosta mjesta ali bi ga trebalo presložit a onda kada počnem ce to biti nikad kraja jer pa ovo pa ono...Inace sam ovo ljeto vidio Dancsa sa kombijem i malom kampicom....nije mu to losa ideja ...

http://www.motorhomefacts.com/ftopic-7469-0.html
http://dvickers1955.files.wordpress.com ... ami-vw.gif
https://www.volkswagen-vans.co.uk/media ... ec-swb.jpg
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... 6540194583

problem je sanitarni cvor jer se treba okupati sto u kampu nije problem ali na terenu za zene stvarno jest...
no kada bi se na zadnja vrata tj podnicu pricvrstila preklopno jedna wc kadica tada se otvore zadnje vrata i preklopi na van kadica, tuš se produži sa kuhinje a vrata tada treba samo zastorom sa stražnje strane zatvoriti i eventualno pokrov na patent odozgora i dobije se privremena kupaonica u produžetku tovarnog prostora tj između vratiju i problerm je riješen. Kadica je samo 20 cm visoka tj toliko zauzima unutarnji prostor...Jest da ima makinacija i priprema ali kampiramo i kupamo se jedamput dnevno , zar ne ....a wc nije problem...on dolazi izmedu kreveta i bocnice a drugim se krevetom prekrije....mislim da za sada dugacki poviseni t4 lagano vodi...moram nac dimenzije LWB...
U stvari mu ga ta kupaonica dođe nesto kao brako prikolica samo je izvuces van i posloziš a moze biti i na podnici kombija i samo se izvuce....moram prokuziti brako sistem i mislim da sam problem kupaonice rijesi vrlo elegantno...


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2014 08:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
O sličnoj varijanti tuša sam i ja razmišljao. Problem kod toga je korisštenje tog tuša u civilizaciji izvan kampa. To je u redu kada si negdje u divljini, ali ako ideš na putovanje po Europi to je problem, jer je tamo dozvoljeno kamperom stati odspavati, ali nesmiješ ništa izvan gabarita kampera (čak ni nogice od kampice nebi smio spustiti) osim ako si u kampu.


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2014 18:45 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
e da bas me to zanimalo kako na to gledaju po europi da li je uopce dozvoljeno stat sa kamperom na javni parking i parkirat se preko noci (spavanje). Tada je to izvlacenje problem no uvijek se nade neka stranputica tokom dana za tus.......kažem putovanje nije po ljeti kada su svi kampovi otvoreni...

Znam da ovaj tus na izvlacenje se cini mozda glup i nepraktican te trazi dosti samovskog rada ali to je u biti samo kutija 100x100x20 cm smjestena u podnicu kombija ispod kreveta na rolnicama i nogicama za izvlacenje i smjestena je izmedu stražnjih otvorenih vrata dakle u gabaritu auta sa otvorenim vratima......., dok ona druga wc kutija ide ispred nje na podnicu ispod kreveta opet na rolnicama za izvlacenje......dok se u ostatak prostora smješta rezervoar za vodu...a ta voda je opet problem jer se moze tocit samo po benzinskim stanicama i to u manjim kolicinama....ako ne racunam kampove...a po osobi mi treba dnevno najmanje 10 litara vode...no uvijek se nade neki otvoreni kamp....valjda...
Sto se tice smjestaja za vise osoba u kombiju tu na krov auta ide onaj off roaderski sator na izvlacenje...tada ostaju gabariti originalni...samo je tada problem kamo smjestiti panel za punjenje akumulatora...premda ga tokom dana puni auto...

Ove sam godine potegao do Szigevara i problem sa kampicom No.1 je bio prvenstveno parking jer smo obilazili sva usputna mjesta, znam da ce mi netko rec da sam je mogao ostaviti zakljucanu sa Lisicama na nekom javnom parkingu i obilazak obaviti autom, sto je apsolutno tocno. Kada smo dosli gore kamp je na internetu prekrasan u stvarnosti je bio zatvoren pa mi se prifalio komfor jer smo kampirali pored zice od kampa..bez struje i vode i sanitarnog cvora...nakon 450 km puta i trosatnog obilaska mjesta pogibije naseg velikog bana Niklole Zrinskog....tu je stvar spasio moj stil preživljavanja u prirodi ali ipak u tome momentu mi je stvarno bio potreban kamper...jer smo bili skoro pa u gradu ali se u takvoj situaciji na ovakvim putovanjima možeš naci svakodnevno...te sam veceri zakljucio da mi je stvarno potreban kamper..za ovakav stil...
premda smo drugo jutro prosli uz jos jedan kamp koji je bio otvoren...
Dolazi u obzir samo dugacki preradeni kombi ili manji kamper tih gabarita a sada koja varijanta konacno ovisit ce ponuda ...premda mi italia i slovenija nisu dugo pa cemo vidjeti...


Vrh
   
PostPostano: 26 stu 2014 09:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
RI898 je napisao/la:
e da bas me to zanimalo kako na to gledaju po europi da li je uopce dozvoljeno stat sa kamperom na javni parking i parkirat se preko noci (spavanje).
...

Sto se tice smjestaja za vise osoba u kombiju tu na krov auta ide onaj off roaderski sator na izvlacenje...tada ostaju gabariti originalni...samo je tada problem kamo smjestiti panel za punjenje akumulatora...premda ga tokom dana puni auto...



Kamperom je dozvoljeno stati gdje hoćeš, osim ako nije znakom zabranjeno.

A ovo za šator na krovu, to ti sigurno nije dozvoljeno otvarati nigdje osim u kampu.


Vrh
   
PostPostano: 27 stu 2014 01:21 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Evo malo po malo pa sam stigao neke detalje i finalizirao ideju

Kamper klasicni polovnjak:
Triba dobro pazit spojeve i propustanje vode u unutrasnjost. Problem je i visina na prednjem kotacu od 180 cm jer spada u III kategoriju na autoputu. +50 % davanja su visa...ono sto je dobro za razliku od kombija tj prerade je kompaktnost i puno bolja iskoristivost jednakog -( govorim o povisenom kombiju LWB) prostora pa stane i 5 osoba za razliku od kombija gdje idu normalno 2 a maksimalno 3 tj djete koje spava na prednjnim sjedistima, jasno ako ne podizemo krov ....... Ima svu komodnost, wc tus tj prostor je iskoristen do u detalj...
Ovaj u Bakru prodaje dva ducata, cijena vjerojatno fiksna no auto je prihvatljiv jedan je uslikan na Fužini na jezeru a drugi negdje u gradu Bakru. mali kratak i ima sve sto treba....odlican unutrasnji raspored...za kopirati u samogradnji...cijena mi je maaalko previsoko a on siguro nece popustiti, a stvar je plati i vozi...
http://www.njuskalo.hr/kamperi/fiat-duc ... s-11442252

Prerada:
Ako nista drugo nema propustanja vode u kabinu...svi grijese jer ostavljaju bocna ulazna vrata u punoj sirini za ulaz, te nema tus i odvojenog wc-a tj odvojenog sanitarnog cvora, kreveti idu uzdužno pa se gubi na prostoru i vecina ih ne radi prednje siceve na okretanje gdje opet gube prostor. Najcesce pregraduju vozacki od tovarnog prostora sto je pocetnicka greska a ostavljaju valjda iz navike zadnja ulazna vrata u tovarni prostor nepregradena gdje za razliku od kampera gube i onaj dragocjeni ostatak zadnjeg prostora kamo ide sanitarni cvor, ne rade krevete na kat a auti su dugi i poviseni kombiji ogromni za svakodnevnu manipulaciju i neprakticni za parkiranje na malom preostoru ...dakle da nesto naucimo od engleza

Ovo je bilblija za preradevine, posebno je lijepa ideja ono sa garazom za motor...a iznad krevetac...
http://www.convertyourvan.co.uk/camperv ... anner.html
cijena je oko 3000 funti montirano dakle samograditelj racuna sa oko 2-2500eura

Kako izgleda tus i koliki prostor zauzima :
http://www.njuskalo.hr/kamperi?page=3#12608889

Ovaj u Splitu ima vanjski tuš izgleda montiran kao kutiju odostraga na braniku i rijeseni su svi problemi oko tusiranja. Intersantan smjestaj interijera sa jako puno lipoga i ugodnoga prostora._pravi mali kamper
http://www.njuskalo.hr/kamperi/kamper-v ... s-11093961

Kako kompaktno srediti unutrasnjost ide ovaj primjer, premda mi ovaj stolic ne ide u tek ovako pricvršcen a niti pozicije zadnjih sjedista koja su predaleko. Odlicna ideja je okretanje suvozackog sica koji samograditelji najcesece zanemaruju, a odlicna ideja je smjestaj kemijskog WC koji je ipak previse otraga pa kada se razvuce krevet tokom noci postaje neupotrebljiv ako se ne izvuce van i postavi naprijed za promptno koristenje. Dakle treba ga smjestiti u prednji dio.
Stražnji sicevi se razvlace ali to ide previse natrag tj javlja se iza njih kada su u dnevnom otvorenom polozaju izgubljen prostor. Ako se pomaknu napred i presloze vodilice dobilo bi se taman oko 60 cm prostora koliko treba za tus kabinu nasuprot ormarima sa vozacke strane. Jedini problem je preskakanje preko siceva da se dode do nje.
Cijena je prihvatljiva jer treba racunati da treba obnoviti motor mjenjac ovjes kocnice auspuh obzirom da je star i nije registriran dakle skoro pa jos 2-3 000 eura. problem koji vidim je i visina na prednjoj osovini preko 180cm tj. III kategorija. Auto je prvi na ciljniku jer je u slikan u Jušićima na autopraonici ponad Šopovog servisa i to je stari dobri Hipik retro stil...sa odlicno sredenom unutrasnjoscu te nije dugacak a samo malo povisen u dimenzijama SUV-a sto je odlicno. A ima i kuku na koju kacim adriu 310 ....bas mi nekako djeluje kompaktno i cool i jako je mali ali i motoric od usisivaca 50 kw ako se ne varam...parkiras ga stvarno i na placi...

http://www.njuskalo.hr/kamperi#9932640

Dobar model za samogradnju je i onaj t4 LWB poviseni samo je cijena 9000 E sto je stvarno previse jer je unutra jako slabo razmjesten kao i vecina koja se nudi ali je noviji te II kategorija samo sto bi trebalo citavu unutrasnjost presloziti cime bi se dobilo odlican kompromis.
http://www.njuskalo.hr/kamperi/super-pt ... s-13281996

Koliko vidim ona ZG autokuca prodaje one žute od neke firme izraubovane t4 2000 godiste isto LWB + povisene za 2000 eura e sada ako se promijeni motor i getriba 3000 eura (kompletna generalka) plus ostalo 1500 eura (kocnice auspuh gume krizevi kardana vilice silent blokovi i ostalo) ako racunamo samogradnju unutra kako sam gori opisao oko 2000 eura (u bauhausu pile ivericu po nacrtu za razliku id 15 ak godina kada si morao kupiti plocu od 2x3 metra tj 6 kvadrata nadam se i da kantiraju...) dolazimo na cifru od 7500 eura, recimo sa prikeljenom tablicom i kamperskom knjizicom u prednjoj polici total 8000 eura....dakle to je neka cifra sa kojom mozemo baratati ako radimo jasno sve sami...

http://www.njuskalo.hr/kamperi/vw-t4-1. ... s-11886905


Evo to je jedna mala studijica sa moje strane pa mozda pomogne samograditeljima odnosno moze posluziti kao vodic kako kaže kolega da ne zavirujemo po kampovima ljudima u aute...sajam u ljubljani je odlicno mjesto za provjeru ideja i samograditeljskih mogucnosti gdje sam skoro pa sve svoje ideje vidio pretvorene u djelo od specijaliziranih kuca autokamp opreme...tako da je ovo samo slaganje svega vec videnog...i procjena da li s eisplati raditi sam ili kupiti polovno gotovo sa atestom pa izvrsiti doradu koja u koncanici moze jaaako povisiti konacnu cijenu...

Gledao sam i auto scout ali pak tamo paraju cijene nebo, zaboravi....


Vrh
   
PostPostano: 27 stu 2014 10:48 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
RI898 je napisao/la:
ja sam 172 a žena 165 + dvoje djece pa sada razmisljam da li bi to stalo u T4 popreko....ako je tovarni prostor sirok 18o cm tada nema problema jer idu odostraga dva dupla kreveta na kat i sanitarac do njih a na ostatak kuhalo i friž ....samo ako ima netko da mi da dimenzije bi bilo odlicno

Bajki puno hvala jer i ja mislim da je fiatov motor bolji od PSA. kolega ga ima u kampanjoli a drugi u jumperu pa cu se raspitat za detalje....

Mislim da bih se za ovu moju kombinaciju ipak tribalo drzat prerade iz kombija....manje si uočljiv....premada je kamper...ono, srce na mjestu...

Daj molim te istrle izmjeri širinu unutrašnjeg prostora da vidimo da li mogu dobit tih 60 cm ako krevete ubacim popreko...


Sory nisam vido pitanje,budem popodne izmjerio i javio.
LP


Vrh
   
PostPostano: 27 stu 2014 17:15 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Nema problema nismo svaki dan na kompu....a ja ionako prije druge godine necu bit kod kuce...

koliko sam gledao VW radi uglavnom sa Westfaliom i oni piče jedan te isti stil uredenja unutrasnjosti sto se uglavnom nalazi po netu...
https://www.google.hr/search?q=t4+layou ... d=0CCUQ7Ak

talijani su majka za dizajn i kod njih ima puno vise drugih ideja
https://www.google.hr/search?q=fiat+duc ... 40&bih=675

a ovo su englezi sa nekim okvirnim cijenama
http://www.convertyourvan.co.uk/camperv ... anner.html

ako ti mogu pomoc....jer stalno mjerkam ali kombi je kombi i on je fiksno 165 cm sirok dok kamper ima onu kutiju koja ide na 200 cm i tu je njegova prednost sto na kraci meduosovinski razmak ugarava krevete popreko....

ovaj t3 je tipicna westafalia...http://www.njuskalo.hr/kamperi#9932640
a ovaj je samogradnja http://www.njuskalo.hr/kamperi/super-pt ... s-13281996

tako da se tu vrtim u krug....


Vrh
   
PostPostano: 28 stu 2014 08:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Uzmi ducato ili mastera i oni su ti puno širi od T4 ili T5. Ducato ti je preko 190, master koji cm manje.


Vrh
   
PostPostano: 28 stu 2014 17:40 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Thks to je vec sasma druga prica sto se tice uredenja interijera....


Vrh
   
PostPostano: 29 stu 2014 00:07 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 326
bajki je napisao/la:
Uzmi ducato ...

+1
I masteri su uži. Problem za spavanje popreko.
Nećete se četvero usrećit u transporteru.

Pogledaj na http://www.avto.net/_PROSTICAS!
Možda nađeš nešto gotovo, a to je relativno blizu. Ima dosta samogradnji. To bi mogao dobit po nižoj cijeni.

Spominjao si ranije jedan iz njuškala pali-vozi. Nemoj se ustručavat ponudit nižu cijenu. Teško se danas prodaje.

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 29 stu 2014 10:58 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Širok je 165 od lesonita do lesonita .



slika


Vrh
   
PostPostano: 29 stu 2014 21:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
RI898 je napisao/la:
ja sam 172 a žena 165 + dvoje djece pa sada razmisljam da li bi to stalo u T4 popreko....ako je tovarni prostor sirok 18o cm tada nema problema jer idu odostraga dva dupla kreveta na kat i sanitarac do njih a na ostatak kuhalo i friž ....samo ako ima netko da mi da dimenzije bi bilo odlicno
Daj molim te istrle izmjeri širinu unutrašnjeg prostora da vidimo da li mogu dobit tih 60 cm ako krevete ubacim popreko...


ne mora ti mjerit - ne stane! imao sam T4... ne stane ni sad u širi Vivaro... širina kreveta koju sam uspio nagurati je 140 cmx190 cm... ali uzdužno

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 stu 2014 23:33 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Hvala dečki to bi bilo to, krevet (2x60) 120 cm + ostatak 45 cm za ormarice.......ako uzmem ovog T4 LWB povisenog tada cu morati preurediti unutrasnjost pa se ispitivaju opcije....premda mislim da bi ovaj manji krevet isao uobicajeno nisko na 50 cm visine kao westfalijin preklopnjak sic/krevet do kuhinje a drugi veci bi koristio radne ploce sudopera i friza kao oslonac (moze i posebna metalna potkonstrukcija) te bi dobio punu sirinu 165x200 i 4 kreveta....projektira se....i crta se ....

gledao sam cijene ali mislim da bi se unutrasnje uredenje moglo popeti i do 4-5000 E ako se ide na kvalitetu...samo zahodska skoljka i friz idu na 1000 E a ja kupio odlicnu reganu polovnu adriu 310 za tu cjenu.....

Ja sam dosti toga nadrobio u mojim postovima nadam se da ne zamjerate mom glasnom a možda na momente i glupom razmisljanju ali uzimam sve opcije u obzir... skinuo sa neta dosti unutrasnjih rasporeda pa kombniram....


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 00:38 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Samo ti nadrobi materijala,meni osobno je baš intersantno pratit takve teme.
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 09:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
gosmart je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Uzmi ducato ...

+1
I masteri su uži. Problem za spavanje popreko.
Nećete se četvero usrećit u transporteru.

Pogledaj na http://www.avto.net/_PROSTICAS!
Možda nađeš nešto gotovo, a to je relativno blizu. Ima dosta samogradnji. To bi mogao dobit po nižoj cijeni.

Spominjao si ranije jedan iz njuškala pali-vozi. Nemoj se ustručavat ponudit nižu cijenu. Teško se danas prodaje.



Ja mjerio mastera kojeg povremeno vozam i on ima širinu od cca 192 cm između vanjskih stjenki i tu bi se mogao krevet ugurati. Je da onda nema neke izolacije, ali barem je krevet poprijeko.


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 15:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
da malo spamnem... ja sam patuljak od 172 cm - meni je dost i master =)) =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 pro 2014 23:57 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 326
bajki je napisao/la:


Ja mjerio mastera kojeg povremeno vozam i on ima širinu od cca 192 cm između vanjskih stjenki i tu bi se mogao krevet ugurati. Je da onda nema neke izolacije, ali barem je krevet poprijeko.


Koja godina? Koliko se sjećam bio je uži i sužavao se prema gore (2005-2006.).

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 02 pro 2014 00:28 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Gledam par zadnjih dana i nekako mi je Vw T4-5 najbolje rjesenje sto se velicine i manevarskih sposobnosti tice.....ja planiram posjetiti velike gradove gdje je jako bitna velicina auta zbog parkiranja da ne cipelarim previse...premda ce netko pametno rec da uzmem skuter i sve elegantno obidem..ali...stoga se prebacujem na T5 projekt.ali..ukoliko nadem nesto jednako dugacko kao T5 a sire (ducato ) tada slijedi izmjena...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 86 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan