Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 20 svi 2024 23:14.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 26 svi 2016 16:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 sij 2016 05:28
Postovi: 2
Pozdrav svima.Novi sam na ovim stranicama.Imam pitanje na koje mi vi mozete siguran sam odgovoriti.Idem sa ekipom na Europsko prvenstvo i Francusku.Iznajmili smo 2 kampera,pa me interesira dali netko ima iskustva sa parkirnim mjestima gdje bi se mogli parkirati,istusirati i sl.Kamp parkovi su dosta skupi,oko 80eura noc,pa me interesiraju alternative.Krecemo se na relaciji Zagreb-Paris-Lyon-Zagreb.Hvala vam


Vrh
   
PostPostano: 26 svi 2016 21:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Nemoj gledat kampove nego odmorista, talijani to nazivaju area sosta a njemci stellplatz. Za francuze ne znam kako zovu :) Tusirat se mozete i u kamperu, al ga svakako nadopunite vodom na svakoj sosti

U Italiji mozete spavati na bilo kojem parkingu. Pazite samo na lopove, obavezno zatvorite sve zavjese da se unutra nis ne vidi, vrata iznutra povezite gurtnom da se ne mogu izvana otvoriti i sve vrijednw stvari stavite na neko skriveno mjesto

Za soste postoje i aplikacije za mobitel za pretrazivanje, lociranje i sl. Ima i posebna tema za to mislim, samo sam sad s tapatalka pa ne mogu stavljat link


Vrh
   
PostPostano: 26 svi 2016 22:27 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Ovo je najveća baza http://www.campercontact.com
Ima i Android aplikacija

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 26 svi 2016 22:40 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
master222 je napisao/la:
Ovo je najveća baza http://www.campercontact.com
Ima i Android aplikacija

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Opa! Odlicno djeluje, ima i za iPhone :)


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2016 07:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 07 sij 2016 05:28
Postovi: 2
master222 je napisao/la:
Ovo je najveća baza http://www.campercontact.com
Ima i Android aplikacija

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk

Svaka cast za stranicu,stvarno je velika baza!Pretpostavljam da na benzinskim pumpama na nasoj relaciji ima opcija da platis koristenje tusa i wc,pa ako netko ima iskustva....hvala


Vrh
   
PostPostano: 29 svi 2016 10:24 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 lip 2014 15:23
Postovi: 63
Na svim pumpama u njemackoj i na vecini pumpi po francuskoj imas opciju tusa i wc

Poslano sa mog ZP1000S koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 31 svi 2016 22:26 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Wc po pumpama da i plaća se po Njemačkoj pola eura po osobi..wi fi badave nema..tuša ima tu i tamo više ne nego da...na nekim stajalištima gdje nema benzinske pumpe imaš i WC badave ali taj ti je kao oni naši iz doba komunizma, prljavo i neočišćeno...tu obično u WC školjku praznim kemijski zahod jer me nitko ne gleda tj sačekam da nema nikoga......i mogu natočiti vode koliko hoću u kampera- samo tebaš lijevak sa plastičnim crijevom jer se toči sa špine na lavandinu... ...to su ti oni WC gdje nema benzinske samo stajalište.....u Francuskoj se WC ne plaća ali se plaća autoput i to dosta....tuša nema....tako da neko tuširanje na putu možeš zaboravit...a wc ce te u njemačkoj i austriji koštat pola eura sa time da nema preskakanja rampe - švercanja jer turčin ili neki crnac čisti zahod i plaćen je da pazi upravo da nema švercanja...zato je kamper i kampica sa tušem zakonodavac za duga putovanja...ne zaboravi da kamperi imaju i toplu vodu jer zimi tuširanje sa hladnom vodom i nije baš ugodno...sivu vodu dakle od tuširanja i kuhinje praznim u vedro a onda vedro praznim u kanalizacijski šaht - ayli to radim navečer...u biti je to taktika kampice......kaže mi kolega da su u Italiji platili kaznu jer su Karabinjeri pronašli kod ispusta na kamperu malo vode na asfaltu...stoga pazi da nema kapanja...neki tokom vožnje malo otvore ventil pa prazne sivu vodu na cestu...

Kultura vožnje po Austriji Njemačkoj je na visini no Francuzi su kao i mi...nemoj se iznenadit ako te zaustavi njihova carinska kontrola ....ljubazni su ....spavat možeš na autoputu-benzinskoj bez problema...pretpostavljam da je cilj Pariz a tamo su dva autokampa i obadva su dosti dobra....


Vrh
   
PostPostano: 01 lip 2016 08:09 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ima i kampica toplu vodu, kad upalim grijanje na plin onda mi grije vodu u bojleru tako da bojler radi i bez struje.


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2016 20:56 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
E ovo je najviše što mrzim
Kada dobiju info da se bar jave i zahvale kada se vrate....


Vrh
   
PostPostano: 13 srp 2016 12:30 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
RI898 je napisao/la:
E ovo je najviše što mrzim
Kada dobiju info da se bar jave i zahvale kada se vrate....


Baš tako :snooty:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan